Slavnostní odhalení Lavičky Václava HAVLA

Další Lavička Václava Havla, v pořadí dvacátá první na světě a třináctá v České republice, bude slavnostně odhalena 18. května v 18 hodin v Praze 20 před Divadlem Horní Počernice.

Dílo světoznámého architekta a designera Bořka Šípka vzniklo ve spolupráci s Fondem Bořka Šípka a s laskavým svolením Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97. Dvě kovová zahradní křesla s kulatým stolem, jehož středem prorůstá lípa, symbolizují dialog a porozumění.

„Václav Havel je s Horními Počernicemi navždy spojen světovou premiérou jeho Žebrácké opery, která zde byla uvedena v roce 1975. Vedení městské části se proto rozhodlo vytvořit dramatikovi, spisovateli a prvnímu českému prezidentovi Václavu Havlovi pamětní místo a vyjádřit mu tím úctu a obdiv,“ uvedla starostka Prahy 20 Hana Moravcová.

Slavnostního odhalení Lavičky Václava Havla v Horních Počernicích se zúčastní ministr kultury České republiky Daniel Herman a delegace z partnerských měst Horních Počernic, francouzského Mions a německého Brunsbüttelu, vedené starosty Claudem Cohenem a Stefanem Mohrdieckem.

pozvanka